ALBISTEAK

Osasunak balio handiko puntu bat lortu du San Mamesen (0-0).

Jagoba Arrasateren taldeak berdinketa lortu zuen partida parekatu batean eta gorritxoek atea hutsean mantentzea lortu zuten

Itzuli

09/01/2023 22:53

Osasunak puntu bat lortu zuen Athletici egindako bisitan, Santander Ligako hamaseigarren jardunaldiko partidan 0-0 berdindu ondoren.

Lehen zatian, Osasunak eta Athleticek partida oso parekatua jokatu zuten, etxekoak gorritxoen areatik gertuago agertu zirelarik. Hala ere, euren indarra erakutsi zuten defentsan. Gorritxoen aldetik, Darko izan zen goletik gertuen egon dena, baina ez zuen errematea egin bilbotarren arean. Bien bitartean, 36. minutuan, Aitor Fdezek Guruzetaren jaurtiketa gogor bati erantzun ona eman behar izan zion.

Bigarren zatian, Osasunak defentsa ona mantendu zuen bere zelaian. Ruben Garcia, Kike G., Aimar, Manu Sanchez eta Ibañezen sarrerarekin, talde gorritxoa erasoa freskatzen saiatu zen, baina Athletic ere sendo aritu zen defentsan. 90. minutuan, Manu Sanchezek partidako aukerarik argiena izan zuen Osasunarentzat. Ruben Garciaren pase bikain baten ondoren, Manu Sanchezek aurrea hartu zuen Unai Simonen aurrean, baina atezainak buruz burukoa gelditu zuen.

Osasunak puntu bat lortu du San Mamesera egindako bisitan, Diego M. Lehen Mailan debuta egin zuen partidan. Partida honetan, gorritxoek duela hilabete gutxi Promesasen ari ziren hiru jokalarirekin amaitu zuten. Gorritxoen hurrengo konpromisoa larunbatean izango da, urtarrilak 14, Sadarren, RCD Mallorcaren aurka 18:30ean.

Sailkapena

Ptak.JKIPBPGPGAGK
1 FC Barcelona 47181521376
2 Real Madrid 421813323816
3 Real Sociedad 391912342818
4 Atlético de Madrid 341910452816
5 Villarreal CF 31189452113
6 Real Betis 31189452014
7 CA Osasuna 28198471818
8 Athletic Club 26197572520
9 Rayo Vallecano 26187562422
10 RCD Mallorca 25197481518
11 UD Almería 22196492329
12 Girona FC 21195682629
13 Sevilla FC 21195682126
14 Valencia CF 20185582521
15 RCD Espanyol de Barcelona 20194872329
16 RC Celta 20195591829
17 Real Valladolid CF 201962111428
18 Cádiz CF 19194781429
19 Getafe CF 171945101626
20 Elche CF 61906131239