ALBISTEAK

Helburua oso gertu (0-1)

Osasunak urrezko hiru puntu lortu ditu Mendizorrotzan Alaves menderatu ondoren. Latoren golak balio izan dio talde gorritxoari garaipena lortzeko.

Itzuli

24/06/2020 21:41

Osasunak urrezko hiru puntu lortu ditu gaur arratsaldean Mendizorrotza futbol zelaian. Talde gorritxoak Alaves garaitu du Latok bigarren zatian sartutako golari esker eta aurrera pauso oso garrantzitsua egin du helbururantz. Berdintasuna nagusi izan den arren neurketako zati handi batean, azkenean gorritxoek markagailua desorekatu ahal izan dute eta nagusitu dira partidako azken txanpan.

Berdintasuna izan da nagusi lehenengo zatian. Bi taldeak arriskua sortu nahi izan dute, baina ez da aukera argirik egon talderen batek markagailuan aurrea hartzeko. Osasunako jokalariak aurrera egiten saiatu dira. Enric Gallego eta Jose Arnaiz aurrelariak saiatu egin dira, baina lehen zatian ez dute baloi argirik izan errematea egiteko. Ruben Garcia behin eta berriz agertzen saiatu da atzelari gasteiztarrei min egiteko helburuarekin.

Alaves ere arriskua sortzen saiatu da. Etxeko taldeak Joselu eta Lucas Perez aurrelariak izan ditu hizpide aurrean, eta hauek izan dituzte aukerarik argienak. Lehenengoak buruz errematea egin du area barrua Latoren gainetik, baina burukada gora joan da. Horrela, atsedenaldira neurketa oso parekatuta joan da, aukera argirik gabe eta berdintasuna nagusi.  

Bigarren zatiaren hasierak lehen zatiaren antza izan du. Bi taldeek gogor borrokatu dute baloiaren kontrola bereganatu nahian. Aridanek izan du aukerarik argiena gorritxoentzat. Atzelariak R. Torresen erdiraketa bikain bat jaso du area barruan baina ez du asmatu errematea egiterakoan eta baloia gora joan da. Minutuak pasa ahala, Osasunak aurrera pauso bat eman du eta aukerak areagotu dira. Horrela, 65. minutuan Enric Gallegok pase bat jaso du area barruan, baloia Latori iritsi zaio eta honek erremate on batekin baloia sareetara bidali du.

Osasunak markagailuan aurrea hartu badu ere, zelaian ez du atzera pausorik egin eta partidako azken txanpa kontrolpean izan du. Gorritxoek arriskua sortu dute kontraerasoekin, baina markagailua ez da aldatu. Garaipen honek urrezko hiru puntu eman dizkio talde gorritxoari. 38 batu ditu orain arte eta helburua hurbilago du orain taldeak. Datorren larunbatean Leganesek bisitatuko du Sadar, 19:30etatik aurrera.

J31 LaLiga Santander

  • Pacheco
  • Ely (78')
  • R. Duarte
  • Laguardia
  • Ximo Navarro
  • T. Pina
  • Camarasa (84')
  • Luis Rioja (71')
  • Borja Sainz (78')
  • Lucas Pérez
  • Joselu

Ordezkoak

  • Paulino De la Fuente
  • Edgar (79')
  • Adrián Marín (79')
  • Alberto Rodríguez
  • Lisandro Magallán
  • Pere Pons
  • Roberto
  • Oliver Burke (72')
  • Ismael Gutiérrez
  • Lubomir Fejsa
  • Manu (85')
  • J. Lopez
  • S. Herrera
  • Aridane
  • Lato
  • David García
  • Nacho Vidal
  • Rubén García (80')
  • Oier
  • R. Torres
  • Jon Moncayola (80')
  • Enric Gallego
  • Jose Arnáiz (87')

Ordezkoak

  • Estupiñán (81')
  • Aimar Oroz
  • Iñaki Álvarez
  • Iñigo Pérez
  • Unai García
  • Juan Pérez
  • Raúl Navas
  • Kike Barja
  • Darko (81')
  • Marc
  • Fran Mérida (88')
  • Adrián

Estadioa

Mendizorroza

Gol

  • 0-1 (64'). Lato

Epailea

Alejandro José Hernández Hernández …. zigortu zuenEly (60'), Edgar (96') -rena Deportivo Alavés y Oier (38'), Lato (52'), David García (85') -rena CA Osasuna.

Gai zerrenda

21 AP

Asteazkena 19:00 Estadio El Sadar

Partidua

Jardunaldia31 CA Osasuna - Valencia CF

25 AP

Igandea 18:30 Estadio Abanca Balaídos

Partidua

Jardunaldia32 RC Celta - CA Osasuna

01 MAI

Larunbata 21:00 Estadio Alfredo Di Stéfano

Partidua

Jardunaldia34 Real Madrid - CA Osasuna

08 MAI

Larunbata 21:00 Estadio San Mamés

Partidua

Jardunaldia35 Athletic Club - CA Osasuna

11 MAI

Asteartea 19:00 Estadio El Sadar

Partidua

Jardunaldia36 CA Osasuna - Cádiz CF

16 MAI

Igandea Wanda Metropolitano

Partidua

Jardunaldia37 Atlético de Madrid - CA Osasuna

23 MAI

Igandea Estadio El Sadar

Partidua

Jardunaldia38 CA Osasuna - Real Sociedad

Sailkapena

Ptak.JKIPBPGPGAGK
1 Atlético de Madrid 703121735720
2 Real Madrid 673120745324
3 FC Barcelona 653020556926
4 Sevilla FC 643120474625
5 Villarreal CF 4931121364834
6 Real Betis 4831146114245
7 Real Sociedad 4731121184833
8 Granada CF 3930116133650
9 Levante UD 3831911113844
10 RC Celta 3831911114148
11 Athletic Club 3730910113933
12 CA Osasuna 3731910122736
13 Cádiz CF 363199132745
14 Valencia CF 3531811123944
15 Getafe CF 3131710142234
16 Deportivo Alavés 273169162547
17 SD Huesca 2731512143146
18 Real Valladolid CF 2730512132741
19 Elche CF 2631511152748
20 SD Eibar 2331411162241