ALBISTEAK

Helburua oso gertu (0-1)

Osasunak urrezko hiru puntu lortu ditu Mendizorrotzan Alaves menderatu ondoren. Latoren golak balio izan dio talde gorritxoari garaipena lortzeko.

Itzuli

24/06/2020 21:41

Osasunak urrezko hiru puntu lortu ditu gaur arratsaldean Mendizorrotza futbol zelaian. Talde gorritxoak Alaves garaitu du Latok bigarren zatian sartutako golari esker eta aurrera pauso oso garrantzitsua egin du helbururantz. Berdintasuna nagusi izan den arren neurketako zati handi batean, azkenean gorritxoek markagailua desorekatu ahal izan dute eta nagusitu dira partidako azken txanpan.

Berdintasuna izan da nagusi lehenengo zatian. Bi taldeak arriskua sortu nahi izan dute, baina ez da aukera argirik egon talderen batek markagailuan aurrea hartzeko. Osasunako jokalariak aurrera egiten saiatu dira. Enric Gallego eta Jose Arnaiz aurrelariak saiatu egin dira, baina lehen zatian ez dute baloi argirik izan errematea egiteko. Ruben Garcia behin eta berriz agertzen saiatu da atzelari gasteiztarrei min egiteko helburuarekin.

Alaves ere arriskua sortzen saiatu da. Etxeko taldeak Joselu eta Lucas Perez aurrelariak izan ditu hizpide aurrean, eta hauek izan dituzte aukerarik argienak. Lehenengoak buruz errematea egin du area barrua Latoren gainetik, baina burukada gora joan da. Horrela, atsedenaldira neurketa oso parekatuta joan da, aukera argirik gabe eta berdintasuna nagusi.  

Bigarren zatiaren hasierak lehen zatiaren antza izan du. Bi taldeek gogor borrokatu dute baloiaren kontrola bereganatu nahian. Aridanek izan du aukerarik argiena gorritxoentzat. Atzelariak R. Torresen erdiraketa bikain bat jaso du area barruan baina ez du asmatu errematea egiterakoan eta baloia gora joan da. Minutuak pasa ahala, Osasunak aurrera pauso bat eman du eta aukerak areagotu dira. Horrela, 65. minutuan Enric Gallegok pase bat jaso du area barruan, baloia Latori iritsi zaio eta honek erremate on batekin baloia sareetara bidali du.

Osasunak markagailuan aurrea hartu badu ere, zelaian ez du atzera pausorik egin eta partidako azken txanpa kontrolpean izan du. Gorritxoek arriskua sortu dute kontraerasoekin, baina markagailua ez da aldatu. Garaipen honek urrezko hiru puntu eman dizkio talde gorritxoari. 38 batu ditu orain arte eta helburua hurbilago du orain taldeak. Datorren larunbatean Leganesek bisitatuko du Sadar, 19:30etatik aurrera.

J31 LaLiga Santander

  • Pacheco
  • Ely (78')
  • R. Duarte
  • Laguardia
  • Ximo Navarro
  • T. Pina
  • Camarasa (84')
  • Luis Rioja (71')
  • Borja Sainz (78')
  • Lucas Pérez
  • Joselu

Ordezkoak

  • Paulino De la Fuente
  • Edgar (79')
  • Adrián Marín (79')
  • Alberto Rodríguez
  • Lisandro Magallán
  • Pere Pons
  • Roberto
  • Oliver Burke (72')
  • Ismael Gutiérrez
  • Lubomir Fejsa
  • Manu (85')
  • J. Lopez
  • S. Herrera
  • Aridane
  • Lato
  • David García
  • Nacho Vidal
  • Rubén García (80')
  • Oier
  • R. Torres
  • Jon Moncayola (80')
  • Enric Gallego
  • Jose Arnáiz (87')

Ordezkoak

  • Estupiñán (81')
  • Aimar Oroz
  • Iñaki Álvarez
  • Iñigo Pérez
  • Unai García
  • Juan Pérez
  • Raúl Navas
  • Kike Barja
  • Darko (81')
  • Marc
  • Fran Mérida (88')
  • Adrián

Estadioa

Mendizorroza

Gol

  • 0-1 (64'). Lato

Epailea

Alejandro José Hernández Hernández …. zigortu zuenEly (60'), Edgar (96') -rena Deportivo Alavés y Oier (38'), Lato (52'), David García (85') -rena CA Osasuna.

Gai zerrenda

12 ABE

Igandea 16:15 Estadio El Sadar

Partidua

Jardunaldia17 CA Osasuna - FC Barcelona

16 ABE

Osteguna 21:00 Estadio ABANCA-RIAZOR

Partidua

Jardunaldia2 RC Deportivo - CA Osasuna

19 ABE

Igandea 18:30 Coliseum Alfonso Pérez

Partidua

Jardunaldia18 Getafe CF - CA Osasuna

03 URT

Astelehena 21:00 Estadio El Sadar

Partidua

Jardunaldia19 CA Osasuna - Athletic Club

09 URT

Igandea Estadio El Sadar

Partidua

Jardunaldia20 CA Osasuna - Cádiz CF

19 URT

Asteazkena Estadio Abanca Balaídos

Partidua

Jardunaldia21 RC Celta - CA Osasuna

23 URT

Igandea Nuevo Los Cármenes

Partidua

Jardunaldia22 Granada CF - CA Osasuna

Sailkapena

Ptak.JKIPBPGPGAGK
1 Real Madrid 391612313715
2 Sevilla FC 31159422511
3 Real Betis 30169342618
4 Atlético de Madrid 29158522716
5 Real Sociedad 29168531913
6 Rayo Vallecano 27168352416
7 FC Barcelona 23156542317
8 Valencia CF 22165742422
9 Athletic Club 21164931311
10 CA Osasuna 21165651519
11 RCD Espanyol de Barcelona 20165561515
12 RCD Mallorca 19164751623
13 Villarreal CF 16153751617
14 RC Celta 16164481721
15 Granada CF 15153661623
16 Elche CF 15163671522
17 Deportivo Alavés 14154291221
18 Cádiz CF 12162681430
19 Getafe CF 11162591019
20 Levante UD 8160881328