ALBISTEAK

Helburua oso gertu (0-1)

Osasunak urrezko hiru puntu lortu ditu Mendizorrotzan Alaves menderatu ondoren. Latoren golak balio izan dio talde gorritxoari garaipena lortzeko.

Itzuli

24/06/2020 21:41

Osasunak urrezko hiru puntu lortu ditu gaur arratsaldean Mendizorrotza futbol zelaian. Talde gorritxoak Alaves garaitu du Latok bigarren zatian sartutako golari esker eta aurrera pauso oso garrantzitsua egin du helbururantz. Berdintasuna nagusi izan den arren neurketako zati handi batean, azkenean gorritxoek markagailua desorekatu ahal izan dute eta nagusitu dira partidako azken txanpan.

Berdintasuna izan da nagusi lehenengo zatian. Bi taldeak arriskua sortu nahi izan dute, baina ez da aukera argirik egon talderen batek markagailuan aurrea hartzeko. Osasunako jokalariak aurrera egiten saiatu dira. Enric Gallego eta Jose Arnaiz aurrelariak saiatu egin dira, baina lehen zatian ez dute baloi argirik izan errematea egiteko. Ruben Garcia behin eta berriz agertzen saiatu da atzelari gasteiztarrei min egiteko helburuarekin.

Alaves ere arriskua sortzen saiatu da. Etxeko taldeak Joselu eta Lucas Perez aurrelariak izan ditu hizpide aurrean, eta hauek izan dituzte aukerarik argienak. Lehenengoak buruz errematea egin du area barrua Latoren gainetik, baina burukada gora joan da. Horrela, atsedenaldira neurketa oso parekatuta joan da, aukera argirik gabe eta berdintasuna nagusi.  

Bigarren zatiaren hasierak lehen zatiaren antza izan du. Bi taldeek gogor borrokatu dute baloiaren kontrola bereganatu nahian. Aridanek izan du aukerarik argiena gorritxoentzat. Atzelariak R. Torresen erdiraketa bikain bat jaso du area barruan baina ez du asmatu errematea egiterakoan eta baloia gora joan da. Minutuak pasa ahala, Osasunak aurrera pauso bat eman du eta aukerak areagotu dira. Horrela, 65. minutuan Enric Gallegok pase bat jaso du area barruan, baloia Latori iritsi zaio eta honek erremate on batekin baloia sareetara bidali du.

Osasunak markagailuan aurrea hartu badu ere, zelaian ez du atzera pausorik egin eta partidako azken txanpa kontrolpean izan du. Gorritxoek arriskua sortu dute kontraerasoekin, baina markagailua ez da aldatu. Garaipen honek urrezko hiru puntu eman dizkio talde gorritxoari. 38 batu ditu orain arte eta helburua hurbilago du orain taldeak. Datorren larunbatean Leganesek bisitatuko du Sadar, 19:30etatik aurrera.

J31 LaLiga Santander

  • Pacheco
  • Ely (78')
  • R. Duarte
  • Laguardia
  • Ximo Navarro
  • T. Pina
  • Camarasa (84')
  • Luis Rioja (71')
  • Borja Sainz (78')
  • Lucas Pérez
  • Joselu

Ordezkoak

  • Paulino De la Fuente
  • Edgar (79')
  • Adrián Marín (79')
  • Alberto Rodríguez
  • Lisandro Magallán
  • Pere Pons
  • Roberto
  • Oliver Burke (72')
  • Ismael Gutiérrez
  • Lubomir Fejsa
  • Manu (85')
  • J. Lopez
  • S. Herrera
  • Aridane
  • Lato
  • David García
  • Nacho Vidal
  • Rubén García (80')
  • Oier
  • R. Torres
  • Jon Moncayola (80')
  • Enric Gallego
  • Jose Arnáiz (87')

Ordezkoak

  • Estupiñán (81')
  • Aimar Oroz
  • Iñaki Álvarez
  • Iñigo Pérez
  • Unai García
  • Juan Pérez
  • Raúl Navas
  • Kike Barja
  • Darko (81')
  • Marc
  • Fran Mérida (88')
  • Adrián

Estadioa

Mendizorroza

Gol

  • 0-1 (64'). Lato

Epailea

Alejandro José Hernández Hernández …. zigortu zuenEly (60'), Edgar (96') -rena Deportivo Alavés y Oier (38'), Lato (52'), David García (85') -rena CA Osasuna.

Sailkapena

Ptak.JKIPBPGPGAGK
1 Real Madrid 863826848031
2 FC Barcelona 7338211076838
3 Atlético de Madrid 713821896543
4 Sevilla FC 7038181645330
5 Real Betis 6538198116240
6 Real Sociedad 62381711104037
7 Villarreal CF 59381611116337
8 Athletic Club 55381413114336
9 Valencia CF 48381115124853
10 CA Osasuna 47381211153751
11 RC Celta 46381210164343
12 Rayo Vallecano 4238119183950
13 Elche CF 4238119184052
14 RCD Espanyol de Barcelona 42381012164053
15 Getafe CF 3938815153341
16 RCD Mallorca 3938109193663
17 Cádiz CF 3938815153551
18 Granada CF 3838814164461
19 Levante UD 3538811195176
20 Deportivo Alavés 313887233165